Ana Sayfa > Bakanlık > Eski Bakanlarımız

Eski Bakanlarımız

ÖMER DİNÇER

ÖMER DİNÇER

07.07.2011-25.01.2013

NİMET ÇUBUKÇU

NİMET ÇUBUKÇU

03.05.2009-07.07.2011

Doç.Dr.HÜSEYİN ÇELİK

Doç.Dr.HÜSEYİN ÇELİK

17.03.2003-03.05.2009

ERKAN MUMCU

ERKAN MUMCU

19.11.2002-17.03.2003

Prof.Dr.NECDET TEKİN

Prof.Dr.NECDET TEKİN

10.07.2002-19.11.2002

METİN BOSTANCIOĞLU

METİN BOSTANCIOĞLU

11.1.1999-09.07.2002

HİKMET ULUĞBAY

HİKMET ULUĞBAY

30.6.1997-11.1.1999

Prof.Dr.MEHMET SAĞLAM

Prof.Dr.MEHMET SAĞLAM

29.6.1996-30.6.1997

TURHAN TAYAN

TURHAN TAYAN

5.10.1995-29.6.1996

NEVZAT AYAZ

NEVZAT AYAZ

25.10.1993-5.10.1995

NAHİT MENTEŞE

NAHİT MENTEŞE

25.6.1993-25.10.1993

KÖKSAL TOPTAN

KÖKSAL TOPTAN

20.11.1991-25.6.1993

AVNİ AKYOL

AVNİ AKYOL

31.3.1989-20.11.1991

HASAN CELAL GÜZEL

HASAN CELAL GÜZEL

21.12.1987-31.3.1989

METİN EMİROĞLU

METİN EMİROĞLU

13.9.1985-21.12.1987

M.VEHBİ DİNÇERLER

M.VEHBİ DİNÇERLER

14.12.1983-13.9.1985

HASAN SAĞLAM

HASAN SAĞLAM

21.9.1980-19.12.1983

ORHAN CEMAL FERSOY

ORHAN CEMAL FERSOY

12.11.1979-12.9.1980

MUSTAFA NECDET UĞUR

MUSTAFA NECDET UĞUR

5.1.1978-12.11.1979

ALİ NAİLİ ERDEM

ALİ NAİLİ ERDEM

31.3.1975-21.6.1977

Prof.SAFA REİSOĞLU

Prof.SAFA REİSOĞLU

17.11.1974-31.3.1975

MUSTAFA ÜSTÜNDAĞ

MUSTAFA ÜSTÜNDAĞ

26.1.1974-17.11.1974

Prof.Dr.A. SABAHATTİN ÖZBEK

Prof.Dr.A. SABAHATTİN ÖZBEK

22.5.1972-15.4.1973

İSMAİL HAKKI ARAR

İSMAİL HAKKI ARAR

13.12.1971 - 22.5.1972

ŞİNASİ ÖREL

ŞİNASİ ÖREL

14.3.1971-13.12.1971

Prof.Dr.ORHAN OĞUZ

Prof.Dr.ORHAN OĞUZ

3.2.1969 - 14.3.1971

İLHAMİ ERTEM

İLHAMİ ERTEM

1.4.1967-3.2.1969

ORHAN DENGİZ

ORHAN DENGİZ

27.10.1965-1.4.1967
15.4.1973-25.1.1974

NEVZAT CİHAT BİLGEHAN

NEVZAT CİHAT BİLGEHAN

20.2.1965-27.10.1965

Dr.İBRAHİM ÖKTEM

Dr.İBRAHİM ÖKTEM

11.6.1963-20.2.1965

Prof.ŞEVKET RAŞİT HATİPOĞLU

Prof.ŞEVKET RAŞİT HATİPOĞLU

26.6.1962-8.6.1963

MEHMET HİLMİ İNCESULU

MEHMET HİLMİ İNCESULU

20.11.1961-26.6.1962

AHMET TAHTAKILIÇ

AHMET TAHTAKILIÇ

7.2.1961-2.3.1961(Vekil)
3.3.1961-25.10.1961
25.10.1961-20.11.1961(Vekil)

Prof.TURHAN FEYZİOĞLU

Prof.TURHAN FEYZİOĞLU

6.1.1961-7.2.1961

Prof.BEDRETTİN TUNCEL

Prof.BEDRETTİN TUNCEL

8.9.1960-5.1.1961

Prof.FEHMİ YAVUZ

Prof.FEHMİ YAVUZ

30.5.1960-27.8.1960
28.8.1960-8.9.1960(Vekil)

ATIF BENDERLİOĞLU

ATIF BENDERLİOĞLU

9.12.1959-27.5.1960

Prof.AHMET ÖZEL

Prof.AHMET ÖZEL

9.12.1955-13.4.1957

Prof.CELAL YARDIMCI

Prof.CELAL YARDIMCI

17.5.1954-9.12.1955
26.11.1957-22.5.1959

Prof.RIFKI SALİM BURÇAK

Prof.RIFKI SALİM BURÇAK

9.4.1953-17.5.1954

TEVFİK İLERİ

TEVFİK İLERİ

11.8.1950-5.4.1953
13.4.1957-25.11.1957
23.5.1959-8.12.1959(Vekil)

NURİ ÖZSAN

NURİ ÖZSAN

3.8.1950-10.8.1950(Vekil)

AVNİ BAŞMAN

AVNİ BAŞMAN

22.5.1950-2.8.1950

HASAN TAHSİN BANGUOĞLU

HASAN TAHSİN BANGUOĞLU

10.6.1948-22.5.1950

REŞAT ŞEMSETTİN SİRER

REŞAT ŞEMSETTİN SİRER

5.8.1946-9.6.1948

HASAN ALİ YÜCEL

HASAN ALİ YÜCEL

28.12.1938-5.8.1946

SAFFET ARIKAN

SAFFET ARIKAN

10.6.1935-28.12.1938

ZEYNEL ABİDİN ÖZMEN

ZEYNEL ABİDİN ÖZMEN

9.7.1934-9.6.1935

YUSUF HİKMET BAYUR

YUSUF HİKMET BAYUR

27.10.1933-8.7.1934

Dr.REŞİT GALİP

Dr.REŞİT GALİP

19.9.1932-13.8.1933

ESAT SAGAY

ESAT SAGAY

27.9.1930-18.9.1932

Dr.REFİK SAYDAM

Dr.REFİK SAYDAM

17.9.1930-26.9.1930(Vekil)
14.8.1933-26.10.1933(Vekil)

CEMAL HÜSNÜ TARAY

CEMAL HÜSNÜ TARAY

10.4.1929-15.9.1930

RECEP PEKER

RECEP PEKER

9.4.1929-10.4.1929(Vekil)

İSMET İNÖNÜ

İSMET İNÖNÜ

1.1.1929-8.1.1929(Vekil)
9.1.1929-27.2.1929

M.NECATİ UĞURAL

M.NECATİ UĞURAL

20.12.1925-1.1.1929

MEHMET ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU

MEHMET ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU

22.11.1924-3.3.1925

HÜSEYİN VASIF ÇINAR

HÜSEYİN VASIF ÇINAR

8.3.1924-21.11.1924
28.2.1929-7.4.1929

İSMAİL SAFA ÖZLER

İSMAİL SAFA ÖZLER

6.11.1922-7.3.1924

Dr.RIZANUR

Dr.RIZANUR

20.11.1921 - 5.11.1922

HAMDULLAH SUPHİ TANRIÖVER

HAMDULLAH SUPHİ TANRIÖVER

14.12.1920-20.11.1921
4.3.1925-19.12.1925

MEHMET VEHBİ BULAK

MEHMET VEHBİ BULAK

4.5.1920-13.12.1920